preloader
Edit

Hakkımızda

Nişantaşı Clinic 2010 yılında kurulmuş olup kaliteli ve özverili çalışmayı ön planda tutarak haftanın her günü 08.00 – 20.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Tüm uzman ve deneyimli kadromuzla sizler için daha iyisini yapabilmek için devamlı yenilenmekteyiz.

Çalıştığımız uzun yıllarda güven unsuruna dayalı hizmetlerde bulunmuş olup kliniğimizin donanımlı labaratuarı Şişliden ziyade tüm İstanbullular için tercih nedeni olmuştur.

Etik ve insani değerleri ön planda tutarak çalışmalarımıza yeni çıkan 6331 sayılı iş sağlığı raporlamalarında ilave ederek devam edeceğimizi duyururuz.

İletişim

Kadıköy Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

 • Home
 • -
 • Ozon Tedavisi
 • -
 • Kadıköy Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları
 Kadıköy Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

Kadıköy de Ozon Terapi ve Tedavi 2021 2022 2023

Bu yazının amacı, ozonun kanda veya diğer biyolojik sıvılarda çözündüğünde neden tıbbi olarak faydalı olabileceğini incelemektir. Son on yıllarda Periferik Arter Hastalıklarında (PAD) gerçekleştirilen bir dizi klinik çalışmayı gözden geçirirken, hormon kavramının tipik özelliği olan ters U şeklindeki eğrinin, sözde ozonlanmış otohemoterapi tarafından uygulanan terapötik aktivite. İnsan kanı ozonlamasının nicel ve nitel yönleri, ozonun biyolojik, terapötik ve güvenliği açısından da eleştirel olarak gözden geçirilmiştir. Bu gazın, uzun süreli soluma sırasında pulmoner sistem için toksik olmasına rağmen, yakında oksidatif stres ile ilişkili hastalıklarda yararlı bir ajan olarak kabul edileceği umulmaktadır. son zamanlarda terapötik öneme sahip olduğu düşünülen diğer tıbbi gazlara katılması. Son olarak, ozonun etki mekanizmalarının aydınlatılması ve PAD’de elde edilen sonuçlar, klinik bilim adamlarını vasküler hastalıklarda ozon tedavisini mevcut tedavilere kıyasla değerlendirmeye teşvik edebilir.

Ozon Tedavisiyle Sağlık

Bir yılı aşkın bir süredir birleşik araştırma ve planlamadan sonra, Doğal Sağlığı İyileştirme Merkezi, ozon tedavisinin eklenmesiyle tedavi yeteneklerimizi genişletiyor . Bizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumadaki rolü nedeniyle ozon hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz, ancak birçok bütünleyici ve bütünsel tedavi seçeneğinde olduğu gibi, ozonun tıbbi kullanımını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Ozonun ne olduğunu ve çeşitli sağlık sorunları ile mücadele eden hastalara ne gibi faydalar sağladığını açıklayalım. 

Tıbbi değerini anlamak ve anlamak için ozonun özelliklerine yakından bakmalıyız. Ozon renksiz bir gazdır ve her molekül, oldukça dengesiz bir şekilde birbirine bağlanmış üç oksijen atomundan oluşur. Ozonun pozitif yükü nedeniyle organik bileşikler üzerinde oksidatif etkisi vardır. Bakteri, maya, virüs ve parazit gibi negatif yüklü yabancı hücreleri etkisiz hale getirerek aktif enfeksiyonları etkin bir şekilde öldürme özelliğine sahiptir. Tıbbi kullanımda ozon, bir ozon jeneratörü ile saf oksijenden yapılır ve gaz, hassas terapötik dozlarda verilir. Ozon tedavisi, onlarca yıldır kullanılmış ve kapsamlı bir şekilde incelenmiştir. Etkileri kanıtlanmış, tutarlı ve minimum yan etkiye sahiptir.

Ozonun Faydaları

 • Ozon, farmasötik ilaçlara dirençli olanlar dahil olmak üzere virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürür.
 • Ozon bağışıklık sistemini uyarır ve dengeler.
 • Ozon, antioksidan sistemi artırır.
 • Ozon, oksijen kullanımını ve hücresel enerji üretimini artırır.
 • Ozon, kemoterapi ve radyasyonun etkinliğini artırır
Kadıköy Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları
Kadıköy Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

Ozon Neleri Tedavi Edebilir?

 • HERHANGİ türde enfeksiyonlar; bakteriyel, fungal, parazitik ve viral, üst solunum yolu enfeksiyonu – sinüs, kulaklar, burun, boğaz, Lyme hastalığı, uçuk vb.
 • Ağrı; post-herpetik nevralji ağrısı (zona sonrası ağrı, herpes zoster enfeksiyonu), gergin veya spazm yapan kaslar, trigeminal nevralji, TME bozukluğu, oksipital nevralji, piriformis sendromu.
 • Alerjik reaksiyon, zehirli sarmaşık, deri döküntüleri, karpal tünel sendromu, otoimmün problemler, artrit, fibromiyalji, iyileşmeyen yaralar gibi iltihaplanma.  
 • Bir eklem, tendon veya bağ içine enjekte edildiğinde ozon, bu kas-iskelet yapılarının onarımını uyaran yenileyici bir etkiye sahiptir.

Ozon Tedavisi Türleri

Büyük Otohemoterapi: Majör Otohemoterapi, hastanın kanının bir örneğinin çıkarılmasını ve bunu bir serum fizyolojik torbasında ozonla karıştırılmasını içerir. Ardından, 30 dakikaya kadar bir süre boyunca yeniden infüze edilir.

Minör Otohemoterapi: Az miktarda ozon (her biri 1-3 cc) ile önceden yüklenmiş bir şırıngaya hastanın kanının çok daha küçük bir miktarının alınmasını içerir. Şırıngada kan ve ozon karıştırılır ve ardından hastaya yeniden enjekte edilir. Genital herpes, oral uçuk ve soğuk algınlığı gibi durumlar, yaklaşık 5-7 gün içinde 3-5 tedavide tedavi edilebilir. Ozonlu UBI
 
: Bu tedavi prosedürsel olarak UBI tedavisiyle aynıdır , sadece UV ışığına maruz kalmadan önce hastanın kanına ozon eklenerek yapılır. 

Burundan üfleme: Ozon (zeytinyağı fıskiyesi ile – ozonidler, düz ozonla değil. Düz ozon solumak akciğerleri tahriş edebilir ve öksürüğe neden olabilir) bir süre nazal kanüllerle verilir. Alerjiler için en iyisi.

Kulak üfleme: Ozon kulak kanalına verilir ve lenfatik ve kan sistemine girer. Birçok hasta, alerjilerin hafifletilmesi, soğuk algınlığının hafifletilmesi, boğaz ağrılarının ve şişmiş bezlerin giderilmesi dahil olmak üzere çok çeşitli sonuçlar bildirmiştir. 

Prolozon: Bu, düzenli bir proloterapi enjeksiyonu ve ardından aynı bölgeye ozon enjeksiyonlarıdır.

Tetik nokta ozon enjeksiyonları:
Herhangi bir tipte, yani nöral terapi, nöral prolo, homeopatik, düz anestezik gibi düzenli bir tetik noktası enjeksiyonunun ardından ağrıyı tedavi etmek için ozon enjekte edilebilir.

Yara Torbalama: İyileşmeyen yaralar, dermal enfeksiyonlar veya siğiller için. Yara, ozona dayanıklı bir torba ile kapatılır ve gaza maruz bırakılır. 

Ozon, diğer tedavilerin başarısız olduğu durumlarda sıklıkla sonuç veren harika bir terapidir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizi aramaktan veya sorularınız için e-posta göndermekten çekinmeyin.

KADIKÖY İLÇESİ , KADIKÖY MERKEZ , ACIBADEM , BOSTANCI , CADDEBOSTAN , CAFERAĞA , DUMLUPINAR , EĞİTİM , ERENKÖY , FENERBAHÇE , FENERYOLU , FİKİRTEPE , GÖZTEPE , HASANPAŞA , KOZYATAĞI , KOŞUYOLU , MERDİVENKÖY , ODOKUZMAYIS , OSMANAĞA , RASİMPAŞA , SAHRAYICEDİT , SUADİYE , ZÜHTÜPAŞA MAHALLESİ-SEMTİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara