preloader
Edit

Hakkımızda

Nişantaşı Clinic 2010 yılında kurulmuş olup kaliteli ve özverili çalışmayı ön planda tutarak haftanın her günü 08.00 – 20.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Tüm uzman ve deneyimli kadromuzla sizler için daha iyisini yapabilmek için devamlı yenilenmekteyiz.

Çalıştığımız uzun yıllarda güven unsuruna dayalı hizmetlerde bulunmuş olup kliniğimizin donanımlı labaratuarı Şişliden ziyade tüm İstanbullular için tercih nedeni olmuştur.

Etik ve insani değerleri ön planda tutarak çalışmalarımıza yeni çıkan 6331 sayılı iş sağlığı raporlamalarında ilave ederek devam edeceğimizi duyururuz.

İletişim

Esenyurt Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

 • Home
 • -
 • Ozon Tedavisi
 • -
 • Esenyurt Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları
 Esenyurt Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

Esenyurt hastada ozon tedavisi 2021 2022 2023

AMAÇ:Fibromiyalji, çok karmaşık bir ozon semptomatolojiye sahip kronik bir hastalıktır. Genelleştirilmiş şiddetli ağrı, hastalığın ana semptomu olarak kabul edilmekle birlikte, diğer birçok ilişkili semptom, özellikle restoratif olmayan uyku, kronik yorgunluk, anksiyete ve depresif semptomlar, hastalığın özürlülük karakteristiğinde ilgili bir rol oynar. Çok çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılan ve birçok kronik hastalığın tedavisinde özellikle yararlı görünen ozon tedavisinin, hafif, geçici ve kontrollü bir oksidatif stres uygulayarak etki ettiği düşünülmektedir. antioksidan sistem ve bağışıklık sisteminin modülasyonu. Bu etki mekanizmalarına göre ozon tedavisinin fibromiyalji tedavisinde faydalı olabileceği varsayıldı,

Esenyurt Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları
Esenyurt Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

HASTALAR VE YÖNTEMLER: Amerikan Romatoloji Koleji’nin (Arthritis Rheum 1990; 33: 160-172) tanımına göre fibromiyaljili 65 hasta Şubat 2016’dan itibaren MEDE Clinic’te (Sacile, Pordenone, İtalya) tedavi edildi. Ekim 2018. Kadınlar 55, erkekler 10; yaş 30 ila 72, fibromiyalji teşhisine kadar geçen süre 0,5 ila 33 yıl arasında değişiyordu. SIOOT (Scientific Society of Oxygen Ozone Therapy) protokollerine göre 55 hastada otohemotransfüzyon ve 10 hastada ozon rektal insüflasyon ile bir ay boyunca haftada iki kez ve ardından ayda iki kez idame tedavisi olarak tedavi yapıldı.

BULGULAR: 45 hastada (% 70) anlamlı bir iyileşme (semptomların>% 50’si) bulduk. Hiçbir hasta önemli yan etkiler bildirmedi. Sonuç olarak, bilgimize göre, literatürde ozon tedavisi ile tedavi edilen fibromiyalji hastalarının en büyük çalışmasıdır ve ozon tedavisinin önemli yan etkileri olmayan fibromiyalji hastaları için etkili bir tedavi olduğunu göstermektedir.

SONUÇLAR: Şu anda ozon tedavisi, diğer mevcut tedavilerden yeterli sonuç alamayan fibromiyaljili hastalara herhangi bir yan etkisi olmadığı için de önerilebilecek bir tedavi gibi görünmekte ve tamamlayıcı / bütünleyici tıp olarak düşünülebilir.

Ozonterapi nedir?

Medikal ozon tedavisi , tıbbi oksijen ile ozon gazından oluşan “ozon jeneratörleri” denilen bir karışımın, tedavi amaçlı çeşitli teknikler (intradermal, intravenöz veya intradiskal) kullanılarak insan vücudunda uygulanmasından oluşur.

 • Ozon jeneratörü nedir?

Ozon jeneratörü, canlandırma seanslarını otomatik bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılan bir hiperbarik ozon tedavisi makinesidir. Otohemoterapi adı verilen hassas, güvenli ve otomatik bir pompa sistemi yardımıyla kan damara girer.

 • Otohemoterapi nedir?

Otohematerapi canlandırılması ya da intravenal ozon tedavisi antikoagülan ile ozon ile steril bir cam şişe olup karıştırılır ve hemen aynı giriş noktası kullanılarak hastada tekrar verilmesidir, hastanın venöz kan, bir 150ml çevresinde açılan oluşur. Tüm süreç, hastayı ozon jeneratörüne bağlı olan bir cam flakon ile birbirine bağlayan kapalı ve steril bir sistemde gerçekleştirilir. Diğer bir uygulama şekli ise , ozonun 200-300 ml ozonun üflendiği bir kanül yardımıyla uygulandığı rektal ozon tedavisidir . Her iki prosedür de yaklaşık 20 dakika sürer ve sonrasında hasta normal aktivitesine dönebilir.

 • Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Rosario Garcia , “ çeşitli teknik uzmanlıklarda en son tekniklerden biri olarak konumlandırılan tıbbi ozon tedavisinin, vücudun fizyolojik süreçlerinin çoğunda genel olarak önemli bir iyileşme sağlayan, yaşam kalitesini iyileştiren ve yaşam kalitesini iyileştiren etkili bir teknik olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. çalışma kapasitesi “. Ozon tedavisi, oksijen verici, canlandırıcı, antioksidan, rejeneratif ve immünomodülatör gücü ile öne çıkmakta ve insanlara zaman içinde kalıcı pozitif etkiler sağlamaktadır. Ozon tedavisinin en önemli sağlık yararlarından bazıları şunlardır:

– Baş ağrılarını ve migreni hafifletir

– Kan dolaşımını iyileştirir

– Kan dolaşımını harekete geçirir ve bu nedenle selülit ve portakal kabuğunu azaltır ve hatta varisleri azaltır.

– Kolesterolü ve ürik asidi düşürür

– Alzheimer gibi nörojenaratif hastalıkları önleyerek zihinsel performansı ve uyanıklığı artırır

– Bağışıklık sistemini geliştirir ve böylelikle hastalıkların önlenmesine ve tedavisine yardımcı olur

– Genel görünümü ve güzelliği iyileştirin

– Genel bir refah duygusu, artan enerji ve canlılık üretir

 • Ozon tedavisi hangi hastalıklar için önerilir?

Ozon tedavisi normalde başta ortopedi, kardiyoloji, nöroloji veya romatoloji olmak üzere farklı hastalıkları tedavi etmek için uygulanır. Aslında fıtıklaşmış disk için ozon tedavisi tedavisi en başarılı uygulamalardan biridir. Yine de Dr.Garcia’nın dediği gibi “ Yaşlanma ile birlikte vücutta meydana gelen bozulmayı telafi edip yavaşlatan, Yaşlanma Karşıtı Tıp alanında da kullanılmaktadır ve en etkili canlandırıcı tedavilerden biridir ve diğer tedavilerle çok uyumludur. seroterapi “.

 • Ozon tedavisi kimlere yöneliktir?

Bu biyolojik ilaç tedavisi , özellikle kronik sırt ağrısı, bel fıtığı veya disk kayması gibi hastalıklardan muzdariplerse, hızla, verimli bir şekilde ve gençleşirken elde edilen mümkün olan en düşük toksisite ile biyolojik dengesini yeniden kazanmak isteyen ve çok daha iyi hisseden 25 yaş üstü kişilere yöneliktir. , fibromiyalji veya artrit.

 • Kaç ozon tedavisi seansına ihtiyaç vardır?

Uygulanacak ozonun dozajı, hastanın genel sağlık durumuna, yaşına, temel hastalığına ve seans sayısına bağlı olacaktır ve en az 5’i önerecek şekilde 10 olacaktır. hasta 5. ve 10. seanslar arasında görülür ve sikluslar 3 ayda bir tekrarlanabilir.

 • Herhangi bir kontrendikasyonu var mı?

Tek kontrendikasyon, gebe kadınlara tavsiye edilmemesine rağmen, nüfusun sadece çok küçük bir yüzdesini etkileyen çok spesifik bir hemolitik anemi olan favizm hastalığından muzdarip kişilerle ilgilidir.

ESENYURT İLÇESİ , ESENYURT MERKEZ , ARDIÇLI , ÇAKMAKLI , CUMHURİYET , ESENKENT , FATİH , GÜZELYURT , HARAMİDERE , HOŞDERE , İNCİRTEPE , İNÖNÜ , KIRAÇ , MEHTERÇEŞME , MUHACİR ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara