preloader
Edit

Hakkımızda

Nişantaşı Clinic 2010 yılında kurulmuş olup kaliteli ve özverili çalışmayı ön planda tutarak haftanın her günü 08.00 – 20.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Tüm uzman ve deneyimli kadromuzla sizler için daha iyisini yapabilmek için devamlı yenilenmekteyiz.

Çalıştığımız uzun yıllarda güven unsuruna dayalı hizmetlerde bulunmuş olup kliniğimizin donanımlı labaratuarı Şişliden ziyade tüm İstanbullular için tercih nedeni olmuştur.

Etik ve insani değerleri ön planda tutarak çalışmalarımıza yeni çıkan 6331 sayılı iş sağlığı raporlamalarında ilave ederek devam edeceğimizi duyururuz.

İletişim

Avrupa Yakası Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

 • Home
 • -
 • Ozon Tedavisi
 • -
 • Avrupa Yakası Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları
 Avrupa Yakası Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

Avrupa Yakası Ozon Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 2021 2022 2023

 • Major Metot : En yaygın kullanım metodudur. Bu yöntemle kişiden alınan 50-200 ml kan, tedavi seans sayısı ve uygulanacak ozon dozu; Hastanın genel durumuna, yaşına ve büyük hastalığına bağlı olacaktır.
 • Minör Yöntem: Kişiden alınan 2 – 5 cc kan, belirtilen dozda ozon ile karıştırılarak kişiye enjekte edilir.
 • Vücut Boşluklarına Ozon Verilmesi: Kişiye rektal – rektal, vajinal ve kulak kanalına püskürtme yöntemi ile ozon verilir.
  Eklemlere ve kaslara ozon gazının verilmesi: Kas İskelet Sistemi rahatsızlıklarında kişinin eklem ve kaslarına uygun bir iğne ile belli bir doz ozon gazı enjekte edilir.
 • Ozon torbası: İyileşmeyen yaralarda ve diyabetik ayaklarda, deri lezyonlarında, enfeksiyonlarda, dolaşım bozukluklarında, nöropatik ağrılarda ve huzursuz bacak sendromunda kullanılır.
 • Ozon kabı : Özellikle bası yaralarında kullanılır.
Avrupa Yakası Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları
Avrupa Yakası Ozon Tedavisi 0532 173 4989 Terapi Fiyatları

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri

Ozon tedavisinin neredeyse hiç yan etkisi yoktur. Şimdiye kadar bildirilen yan etkiler, hastanın antioksidan kapasitesine bağlı olarak uygulama hataları ve yüksek doz ozon verilmesi nedeniyle gelişebilir. Bu nedenle ozon tedavisi her zaman kademeli ve aşamalı olarak, düşük dozdan başlayıp kademeli olarak artırılarak uygulanmalıdır. Bazı durumlarda ozon tedavisi uygulamak sakıncalı olabilir. Bu durumlar; glukoz 6 fosfat dehidrojenaz enzim eksikliği, özellikle erken dönemde gebelik, anjiyotensin dönüştürücü enzim (ACE) inhibitörü tedavisi, hipertiroidizm, kanama bozukluğu, kontrolsüz kardiyovasküler hastalıklar ve ozona tepki veren astım hastaları olarak sıralanabilir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Ozon tedavisi sırasında C vitamini ve E vitamini içeren tüm antioksidan takviyelerinin kesilmesi gerekir. Bu bileşiklerin kanda yüksek konsantrasyonlarda bulunması oksidan bir madde olan ozonun etkinliğini ve dolayısıyla tedavinin gidişatını etkiler. Hastaya bu vitaminler yönünden zengin besinleri çok miktarda tüketmemesi söylenmelidir. Sonuç olarak, vitaminler veya antioksidanlar ozon tedavisinden önce veya sonra verilmelidir ve asla tedavi sırasında verilmemelidir. Herhangi bir ozon tedavisi uygulanmadan önce hastaların en az 2 saat önceden tansiyon ve şeker hastalığı ilaçları almış olması ve ozon tedavisi sırasında aç kalmaması gerekir.

Ozon tedavisi, düşük riskli ve genellikle standart tıbbi tedavilerin eşlik ettiği, tamamlayıcı, destekleyici ve yeniden yapılandırıcı bir yöntemdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara